Viridian L-Lysine 90 kapslí

Kód: 1404
Značka: Viridian
399 Kč / ks 347 Kč bez DPH 4 Kč / 1 ks

Esenciální aminokyselina v organické (fermentované) formě!

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Viridian L-Lysine 90 kapslí

Esenciální aminokyselina L-Lysin v organické (fermentované) formě. Je navíc základním stavebním kamenem aminokyseliny karnitinu (odbourávání tuku), dále hydroxylysinu, který je důležitou komponentou vazů a chrupavek. Lysin může být dále přeměněn v jednostupňovém procesu na kyselinu glutamovou, tedy glutamin. Lysin se také podílí na regeneraci zásob BCAA z BCKA v jaterní tkáni.

Lysin je společně s Leucinem jedinou dvojicí tzv. ketogenních aminokyselin, tedy aminokyselin, které mohou být přeměňovány přímou cestou na makroergní sloučeninu Acetylkoenzym A, který je startovním článkem tzv. Citrátového cyklu. Z jedné molekuly Acetylkoenzymu A, vzniká v citrátovém cyklu 12 molekul ATP = buněčná energie.

Lysin je esenciální aminokyselinou, proto ho lidský organismus nedokáže syntetizovat a musí být do organismu dodáván potravou. K nedostatku Lysinu může docházet v následujících případech:

 • Při nadměrném a dlouhodobém příjmu Argininu (NO Systémy) – Arginin působí při vysokých dávkách antagonisticky proti Lysinu a potlačuje tak jeho vstřebávání (při pravidelném denním dávkování Argininu, by neměla trvat jedna "kůra" déle než 4 týdny, protože následně může docházet ke snížení příjmu lysinu a zpomalení proteosyntézy = zpomalení svalového růstu, viz Rubnerův zákon limitní aminokyseliny)
 • Při nadměrné fyzické námaze organizmu
 • U vegetariánů – rostlinná strava obsahuje nedostatek lysinu.

Zaměření a hlavní účinky aminokyseliny Lysin

 • Ochrana svalové hmoty – antikatabolický účinek
 • Stimulace syntézy bílkovin – anabolický účinek
 • Prevence herpes a pásových oparů

Čistota produktu

 • Svou čistotou a složením splňuje tento produkt parametry kategorie Kosher
 • Všechny složky jsou 100% aktivní
 • Použita je výhradně forma kvalitních kapslí rostlinného původu, s obsahem "volného" prášku (značka Viridian Nutrition nevyužívá formu levnějších tablet z důvodu vysokého obsahu balastních "pojiv a lepidel", která mohou tvořit až 50% tablety)
 • Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ozařované složky
 • Neobsahuje složky živočišného původu: vhodné pro vegany
 • Neobsahuje konzervační prostředky, umělá barviva, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý, kyselinu stearovou

Výživové údaje:                                                                                                                   Vegan, Kosher, Veg Caps, L-lysin, aminokyselina veganského zdroje. 

 Počet dávek  balení: 30-90 kapslí
 1 kapsle obsahuje
 L-Lysin
 500 mg
 
Složení 1 vegetariánské kapsle: L-Lysin 500 mg, obal kapsle (hydroxypropyl methyl celulóza) na bázi vojtěšky (8,4 mg), spiruliny (2,8 mg) a borůvky (2,8 mg).

Nutriční informace:1 kapsle obsahuje:L-Lysin - 500mg, želatinová kapsle rostlinného původu - 100mg
Další složky: alfalfa, spirulina, borůvka.

Energetická hodnota: ve 100g je 1700 kJ (400 kcal) / v 1 kapsli je 10,2 kJ (2,4 kcal).

Doporučené dávkování: Berte 1 - 3 kapsle denně s jídlem nebo dle doporučení vašeho lékaře.Potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: