Penco - BCAA liquid 1000 ml 2:1:1 + SLEVA

Kód: 415 415/2719 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Penco
329 Kč / ks 286 Kč bez DPH
příchuť
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
9.12.2021 9.12.2021 Zvolte variantu

PENCO BCAA LIQUID je prvním výrobkem, který v ČR odráží nejnovější vědecké poznatky, a který díky unikátnímu postupu výroby nabízí dokonalý poměr BCAA i v tekuté formě. Nově obohaceno taurinem s antikatabolickými účinky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

dárek

Jako dárek od nás obdržíte slevu na tento výrobek.
Pro získání slevy klikněte ZDE

 

PENCO BCAA LIQUID je prvním výrobkem, který v ČR odráží nejnovější vědecké poznatky, a který díky unikátnímu postupu   výroby nabízí dokonalý poměr BCAA i v tekuté formě. Nově obohaceno taurinem s antikatabolickými účinky. 

  • Maximální podpora svalové výstavby
  • Absolutní ochrana před degradací svalové tkáně 
  • Zdroj energie během namáhavého  a intenzivního cvičení
  • Výrazné potlačení únavy a prodloužení výkonu
  • 6000 mg vysoce kvalitních aminokyselin ve 100ml.
  • Neobsahuje cukry – pouze 4,9 kcal v jedné dávce !
  • Příjemná chuť ovoce

Podrobná charakteristika:

Víte v jakém poměru jsou BCAA nejúčinnější? Na základě biochemických výzkumů z posledních 2 let, bylo zjištěno, že k dosažení maximální účinnosti BCAA je zapotřebí, aby poměr jednotlivých složek splňoval pravidlo 2:1:1. Tzn., že v BCAA je ideální poměr 2 díly L-leucinu, 1 díl L-valinu a 1 díl L-isoleucinu. Pokud je poměr odlišný, účinnost BCAA rapidně klesá. Efektivitu využití BCAA v těle dále výrazně zvyšuje glutamin a B6. Dosáhnout ideálního poměru je jednoduché pouze v kapslových nebo práškových formách. V tekutých formách, které mají oproti práškové formě lepší vstřebatelnost, je dosažení správného poměru vzhledem k nestabilitě BCAA ve vodném prostředí velmi obtížné. Proto řada výrobců na úkor efektivity výrobku volí jednodušší variantu BCAA s obráceným poměrem, kdy je množství nejdůležitější aminokyseliny L-leucinu potlačeno ve prospěch valinu a isoleucinu. Často se stává, že obsah L-leucinu je ze všech tří BCAA nejnižší.

Penco BCAA Liquid   je tekutá funkční směs volných aminokyselin s rozvětveným řetězcem BCAA ( Branched Chain Amino Acids ).  Pro efektivnější využití je obohacen L-glutaminem a vitaminem B6.

BCAA jsou přítomny v ideální poměru, 2 díly L-leucinu, 1 díl L-valinu a 1 díl

L-isoleucinu. V tomto poměru jsou zastoupeny i ve svalových proteinech. Zastoupení větvených aminokyselin se ve výrobku   PENCO BCAA Liquid   pravidelně kontroluje. 

L-leucin je nejdůležitější aminokyselinou BCAA, v těle je využíván ve dvakrát větším množství než L-valin a L-isoleucin. Syntézu proteinů stimuluje zejména L-leucin, a to díky své schopnosti zvyšovat hladinu inzulínu v krvi. Navíc má L-leucin nejvýraznější antikatabolický efekt, tzn. že má největší význam pro ochranu svalové tkáně během intenzivních a náročných tréninků.

Přestože L-leucin je nejúčinnější  větvenou aminokyselinou, jeho samotná suplementace se nedoporučuje, protože by mohla vést k aminokyselinové nerovnováze. Také toxikologické studie ukázaly, že BCAA jsou bezpečné, pokud se podávají v poměru, který je podobný jejich zastoupení  v živočišných proteinech.

BCAA jsou nenahraditelné v situacích, kdy se tělo dostává do nepříznivého katabolického stavu  (přetrénování, nadměrná aerobní zátěž a vytrvalostní sporty). V těchto případech BCAA slouží jako energetický substrát a chrání tak svalovou tkáň před degradací.

L-taurin povzbuzuje činnost mozku, zlepšuje koordinaci svalů a urychluje transport aminokyselin a sacharidů do svalových buněk a tím přispívá k syntéze svalové hmoty po tréninku. L- taurin má též výrazné antikatabolické účinky, oddaluje vyčerpání  a pozitivně ovlivňuje regeneraci organiznu po náročné fyzické zátěži.  

Penco BCAA Liquid   obsahují vitamín B6, který  je důležitým koenzymem při metabolismu aminokyselin.

 

Dávkování:

BCAA Liquid
Jednorázově 1-3 odměrky, po 20ml se vypijí bez ředění nebo se zředí vodou, případně se dávkují do hypotonického nápoje.

BCAA Liquid obsahuje: čištěná voda, L-leucin, taurin, L-isoleucin, L-valin, regulátor kyselosti:kyselina citronová, aroma pomeranč, přírodní barvivo beta karoten, konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný, sladila: sukraloza, acesulfam K, pyridoxin hydrochlorid


Tabulka nutričních hodnot:

Průměrné nutriční informace ve 100 ml výrobku:
Energetická hodnota102 kJ
Bílkoviny - proteiny6 g
Sacharidy - uhlohydráty 
Tuky 
Vitamíny a minerály ve 100 ml výrobku:
Vitamín B6 - pyridoxin10 mg
Aminokyseliny ve 100 ml výrobku:
L-Isoleucin1000 mg
L-Leucin2000 mg
L-Valin1000 mg
Obsah ostatních účinných látek ve 100 ml výrobku:
Taurin2000 mg