Hi Tec Nutrition HMB 750 200 tablet

Kód: 1748
Novinka
350 Kč / ks 304 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
9.12.2021

Extrémně silně antikatabolikum. Zabraňuje degradaci svalové tkáně při intenzivním a náročném tréninku!

Detailní informace

Detailní popis produktu

dárek

Jako dárek od nás obdržíte slevu na tento výrobek.
Pro získání slevy klikněte ZDE

hmb200.jpg

HMB 200 kapslí 750 mg

Extrémně silně antikatabolikum. Zabraňuje degradaci svalové tkáně při intenzivním a náročném tréninku.

CO JE HMB?

HMB v kapslích je extrémně silné antikatabolikum v podobě Ca-HMß. HMß je derivát aminokyseliny L-leucin, který snižuje odbourávání svalstva podmíněno tréninkem případně stresem.


ÚČINKY HMB

HMB je velmi efektivní při extrémně intenzivním sportovním zatížení. Při menších intenzitách zatížení, resp. při lehkém fitnesové tréninku jsou však níže uvedené účinky vyjádřené slabě, nebo vůbec ne. Protože poločas rozpadu HMß je cca jen 2 hodiny, musí se proto užívat přes den ve formě tablet, během tréninku ve formě rychle vstřebatelných kapslí, nejlépe však v tekuté formě, kdy je vstřebávání nejefektivnější!

  • podporuje nárůst svalové hmoty a zvyšuje absolutní sílu
  • urychluje přizpůsobení organismu zvýšené fyzické námaze
  • chrání svalové buňky
  • působí antikatabolicky, znemožňuje odbourávání bílkovin (katabolismus)
  • pozitivně ovlivňuje kyslíkovou kapacitu organismu
  • nezbytný pro syntézu cholesterolu a výstavbu biologických membrán
  • omezuje shromažďování rezervního tuku v organismu.
  • výborně se doplňuje s kreatinem
  • příznivý účinek na psychický stav
  • pozitivně ovlivňuje náladu


HMB_foto1.jpg

PRO KOHO JE URČEN HMB?

HMB je ideální výrobek pro každého sportovce, který chce v krátkém čase zlepšit kvalitu svého svalstva. Nejčastěji se využívá v období redukčních diet, jelikož při dlouhodobém kalorickém deficitu a nízkých sacharidech si může tělo začít tvořit energii pro svaly tím, že začne sval postupně rozkládat (katabolismus) a HMB tomuto jevu silně zabraňuje.
 

BEZPEČNOST A DALŠÍ ÚČINKY

Vzhledem k populárnosti HMB i jeho poměrně vysokému dávkování (okolo 3 g za den) byla problematika možných nežádoucích účinků poměrně intenzívně studována. Bylo kupodivu prokázáno, že užívání HMB není doprovázeno prakticky žádnými nežádoucími účinky. Zkoumaly se nejen vlivy na orgánové funkce, ale i celá řada biochemických a hematologických parametrů.
 

HMB se používá k suplementaci nemocných s nádorovými chorobami i s AIDS a v obou případech byl zaznamenán jednoznačný příznivý účinek na stav výživy.
Lze tedy říci, že HMB je jeden z mála sportovních doplňků, u kterého nebyly nalezeny negativní vlivy na lidský organismus, které by zpochybňovali bezpečnost či etiku suplementace touto látkou.

HMB má současně pravděpodobně i účinky lipolytické. Podporuje oxidaci mastných kyselin, čímž je využívá jako zdroj energie. To je poměrně významné, neboť při déletrvajícím výkonu se vyčerpávají zásoby svalového a jaterního glykogenu a organismus se musí spoléhat na energii uloženou v tukové tkáni, která se však relativně špatně mobilizuje. Současně zvyšuje anaerobní práh, tedy dobu, kdy organismus začíná odbourávat sacharidy anaerobní glykolýzou.
Ergogenní (výkonnost zvyšující) účinky HMB jsou pravděpodobně závislé na délce podávání, krátkodobé podávání (kratší než 10 dnů) většinou nevede k požadovanému efektu.


VÝROBA A CERTIFIKACE

Všechny látky v HMB jsou laboratorně testované na čistotu a zakázané látky. Suroviny nejvyšší jakosti jsou dováženy z celého světa a výrobce vlastní certifikáty kvality GMP/HACCP, ISO 9001-2000.


SLOŽENÍ

ß-hydroxy ß-methyl butyrát vápenatý (Ca-HMB, 82%), kapsle: (hovězí želatina, barvivo: oxid titaničitý), protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin.


DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

Tréninkové dny: 2 kapsle ráno na lačno, 2 kapsle cca 30 min. před tréninkem, 2 kapsle ihned po tréninku, 2 kapsle před spaním.
Netréninkové dny: 2 kapsle ráno na lačno, 2 kapsle během dne mezi jídly, 2 kapsle před spaním.?


VÝŽIVOVÉ HODNOTY

HMB výživové hodnoty 1