ATP - Karnitin 300mg 100 cps + SLEVA

Kód: 1225
Novinka
Značka: ATP
227 Kč 197 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
26.1.2021

Účinná látka L-karnitin pro podporu spalování tuků ve formě kapslí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

dárek

Jako dárek od nás obdržíte slevu na tento výrobek.
Pro získání slevy klikněte ZDE

L-Karnitin 300 mg má pozitivní vliv na snížení hladiny tuků a tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace karnitinu s vitamínem C působí preventivně proti sklerotizaci cév, napomáhá srdeční činnosti a zvyšuje odolnost organismu proti infekcím. Nezbytným předpokladem účinku je vhodná strava a tělesná aktivita.

L-Karnitin je přirozená látka tělu vlastní, nezbytná pro produkci energie a pro tukový metabolismus. Existuje ve dvou formách. L-karnitin a D-Kkarnitin. Pouze L-karnitin je pro organismus efektivně využitelný. D-forma má nepříznivou funkci, protože blokuje hlavní funkce správného L-karnitinu v lidském těle a vykazuje toxické účinky. L-karnitin 300 mg obsahuje 100 % farmaceuticky čistou formu L-karnitinu.


L-karnitin je nebílkovinná aminokyselina, která se částečně syntetizuje v organismu z aminokyselin methioninu a lysinu za pomoci vitamínu C, B6, niacinu a železa. L-karnitin zintenzivňuje přeměnu tukové tkáně v organismu. Váže na sebe mastné kyseliny obsažené v tucích a po jejich aktivaci jim umožňuje přechod mitochondrální membránou buňky. V mitochondriích se z nich tvoří energie důležitá pro zlepšení funkce všech tělesných buněk. Tím je zvýšena kvalita svalového výkonu, optimální funkce srdečního svalu a úbytek tělesné hmotnosti. Hlavní funkcí karnitinu je dodávání energie pro srdeční svalstvo, které tak získává většinu energie pro svou činnost. L-karnitin má hlavní význam pro sportovce a osoby s vysokou fyzickou aktivitou. L-karnitin má pozitivní efekt na optimalizaci sportovního výkonu jak u maratónského běžce, cyklisty, tak u sportovců, kteří potřebují zvýšit výkon nad 4 - 5 minut. Napomáhá snížit únavu během sportovní aktivity snižováním akumulace kyseliny mléčné a šetřením svalového glykogenu.

L-karnitin urychluje regeneraci po namáhavém tělesném výkonu zlepšováním funkce jater, která detoxikují amoniak vznikající odbouráváním svalových bílkovin a zvyšují jeho odstranění močovou exkrecí. L-karnitin má hlavní funkci v tukovém metabolismu a napomáhá při správném stravování a zvýšené tělesné aktivitě ke zdravému snižování nadváhy nebo u sportovních aktivit rýsování svalstva.


Vitamín C je důležitý pro zlepšení metabolismu tuků v organismu (aktivuje enzymy pro spalování tuků ). Šetří antioxidační funkce vitamínů rozpustných v tucích (hlavně vitamín E). Napomáhá osobám s velkou fyzickou zátěží a odstraňuje vyčerpanost. Celkově posiluje vyšší nervovou činnost a imunitní systém.

  • zvýšení produkce energie
  • urychlené pálení tuků
  • mobilizace tukových zásob

L-Karnitin působí na zvýšení sportovní výkonnosti a fyzické výdrže. Ideální příjem karnitinu je 1 až 3 g denně. Každá kapsle obsahuje 300 mg nejčistšího L- karnitinu v kombinaci s vitamínem C. Používané množství závisí na tělesné hmotnosti a požadovaném úbytku podkožního tuku. Již 2 g L-karnitinu společně s tělesnou aktivitou a dietně upravenou stravou přinášejí znatelné váhové úbytky. Dávkování je nejlépe rozdělit do 2 - 3 dávek za den. Užíváním je možno zvýšit sportovní výkon i fyzickou výdrž. Při snižování tělesné hmotnosti se účinek dostaví během několika týdnů působení. Zapíjejte dávky dostatečným množstvím vody. Doporučujeme užívání pro vegetariány, protože karnitin je obsažen hlavně v mase a rostlinná strava je chudá na aminokyseliny methionin a lysin, které jsou nezbytné pro syntézu karnitinu v lidském těle. V důsledku nízké koncentrace karnitinu v krevní plazmě dochází k nástupu únavy z každodenního stresu. Dlouhodobé podávání karnitinu vede k poklesu hladiny tuků a cholesterolu v krvi, a tím ke snížení vzniku aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob.


Doporučené dávkování:

  • užívejte 2 kapsle L-Karnitinu denně 30 minut před tréninkem a zapijte dostatečným množství vody

Tabulka nutričních hodnot:

 100 g
energetická hodnota1600 kJ/384 kcal
 1 cps
L-karnitin tartrát300 mg
vitamín C30 mg


Informace:

  • potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: